Manufacturer Part Number – DQ.BKMEK.007
[Product Information]
| Processor | |
| Brand | Intel |
| Model | i5-1335U |
| Cores | 10 (2 P Cores, 8 E Cores) |
| Frequencies | 3.40Ghz Max for E Cores, 4.6Ghz for P Cores |
| Graphics & Display | |
| Display Size | 23.8″ |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics Model | Iris XE Graphics |
| Memory | Shared |
| Architecture | Shared |
| Memory | |
| Standard | 16 GB |
| Type | DDR4 |
| Max | 64GB |
| Storage | |
| Type | SSD M.2 |
| Capacity | 512GB |
| Network | |
| Wifi | Yes – 802.11ax |
| BT | Yes – 5.0 |
| Ethernet | Yes – Gigabit Ethernet |
| Built in Devices | |
| Webcam/Mic | Yes |
| Port Interface | |
| HDMI | x1 |
| USB 2.0 | x1 |
| USB 3.2 Gen 1 Type A | x2 |
| USB 3.2 Gen 2 Type A | x1 |
| USB 3.2 Gen 2 Type C | x1 |
| Software | |
| OS | Windows 11 Home |
| Architecture | 64 bit |
| Input Devices | |
| Wireless Mouse/Keyboard Set | x1 |
| Physical Aspects | |
| Height | 405.2mm |
| Width | 540.4mm |
| Depth | 37.3mm |
| Weight | N/A |
Includes a full 12 month manufacture warranty (Return to base repair to Acer UK approved service centre)
Warranty to be registered to the buyer upon confirmation of sale and non transferable.





























Reviews
There are no reviews yet.